Skip to Main Content
  • Potrzebuję pomocy - Wsparcie finansowe - zakup systemu do dekontaminacji pomieszczeń

Breadcrumb

Wsparcie finansowe
Szpital Publiczny
Szpital Uniwersytecki w Krakowie
Nie tylko personel medyczny może nieść pomoc chorym na koronawirusa SARS-CoV-2. My wszyscy, oczywiście nie wychodząc z domu, możemy pomagać.
W Europie i w Polsce szerzą się działania mające na celu dostarczenie szpitalom niezbędnych środków przeznaczonych do walki z tym zabójczym wirusem. Również Społeczność Akademicka Uniwersytetu Jagiellońskiego postanowiła przyłączyć się do tych działań poprzez akcję #ujdlaszpitala i rozpocząć zbiórkę funduszy, które zostaną przeznaczone na zakup systemu do dekontaminacji pomieszczeń gazową formą nadtlenku azotu.
Brzmi skomplikowanie? A chodzi o najbardziej podstawową rzecz – o dezynfekcję. Od tygodni słyszymy „po pierwsze myj ręce” – utrzymanie należytej higieny jest kluczowe, aby powstrzymać postęp pandemii. Ręce szpitala to nie tylko dłonie pracowników – to także sprzęt, aparatura – wszystko z czym mają kontakt pacjenci chorzy lub z podejrzeniem zakażenia. Pomieszczenie, w którym badana jest taka osoba musi być dokładnie odkażone przed wprowadzeniem kolejnego pacjenta, a ta procedura trwa aż 45 minut! Niestety w wielu przypadkach te trzy kwadranse to zbyt długo, na przykład dla pacjentów czekających na badanie w pracowni tomografii komputerowej w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
Konieczne jest bardzo szybkie przygotowywanie pomieszczeń do przyjęć kolejnych pacjentów i właśnie w tym celu Szpitalowi Uniwersyteckiemu potrzebne jest urządzenie oparte na technologii STERIS VHP® - to nie tylko najszybsza metoda, ale też najskuteczniejsza w walce z mikroorganizmami i wirusami.
Koszt takiego sprzętu to 268 140 zł, które pomożemy zebrać Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Krakowie. Liczy się czas, dlatego zbieramy środki bezpośrednio na rachunku Szpitala. Jeśli tylko możesz, przyłącz się i wpłać wybraną przez siebie kwotę korzystając  danych podanych w linku: 
https://www.su.krakow.pl/nasz-szpital/aktualnosci/przylacz-sie-do-akcji-ujdlaszpitala

Dołącz także do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/510809903190426/! Będziemy tam na bieżąco informować o przebiegu zbiórki. Możesz pomóc również poprzez promowanie akcji i zachęcanie innych do przyłączenia się.
Na tej stronie: http://www.iacobus.pl/dekontaminacja znajdziesz więcej informacji o urządzeniu.
Kraków
Bez limitu
ul. Kopernika 36, 31-501 Kraków