Skip to Main Content
  • Potrzebuję pomocy - Wsparcie finansowe, wyposażenie, jedzenie

Breadcrumb

Wsparcie finansowe; Wyposażenie; Jedzenie
Szpital Publiczny
Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej
Szanowni Państwo,
W imieniu  Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej zwracamy się uprzejmie z  prośbą o wsparcie działalności naszego Szpitala w walce
z koronawirusem. Wszelkie darowizny finansowe jak i rzeczowe zostaną przeznaczone na cele związane z udzielaniem przez naszą jednostkę świadczeń zdrowotnych, w tym trudnym dla wszystkich czasie.
Jesteśmy szpitalem, który w swoich strukturach posiada Oddział Obserwacyjno – Zakaźny. W chwili obecnej również  Oddział Chorób Płuc został przystosowany do przyjęcia pacjentów z objawami zakażenia koronawirusem.
W związku z podwojeniem ilości miejsc dla pacjentów zakaźnych  apelujemy do osób, firm oraz instytucji o pomoc finansową i rzeczową. To, co w normalnej sytuacji było dostateczne dla prawidłowego funkcjonowania Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego, obecnie może okazać się niewystarczające.
Aktualne potrzeby dotyczą zarówno środków ochrony osobistej personelu szpitala tj. masek chirurgicznych jednorazowych, masek FFP2, FFP3, indywidualnych zestawów ochrony biologicznej, okularów ochronnych, przyłbic ochronych, osłon głowy,  preparatów do dezynfekcji skóry  i powierzchni, ale również aparatury medycznej służącej do leczenia i monitorowania parametrów życiowych – kardiomonitorów, respiratorów, pulsoksymetrów, aparatów do mierzenia ciśnienia, aparatów EKG, termometrów bezdotykowych.
Zwracamy się również do lokalnych firm gastronomicznych, aby w miarę możliwości wspomagały nasz personel przysłowiowa kawą i ciastkiem. Okazanie w ten solidarności z naszymi pracownikami, którzy stoją na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem, będzie bardzo wiele dla nas znaczyło. Wiemy też, że takie gesty z Państwa strony miały już miejsce – dziękujemy.

Wpłaty finansowe na rzecz Szpitala można dokonywać na numer konta dostępny na stronie: https://zozdt.pl/apel-o-wsparcie/

W przypadku przekazywania darowizny rzeczowej przy przyjęciu będzie sporządzony Protokół Przekazania. Szczegółowe informacje można uzyskać         w Sekretariacie Dyrektora ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej – tel. 14 644 32 21 lub e-mailowo: sekretariat@zozdt.pl.
Już teraz pragniemy serdecznie podziękować wszystkim  za otrzymane wsparcie. Wierzymy, że dzięki Państwa  zrozumieniu i pomocy, będziemy mogli w dalszym ciągu realizować cele statutowe naszej palcówki na najwyższym poziomie.    
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Dąbrowa Tarnowska
Miasto
ul. Szpitalna 1, 33-200 Dąbrowa Tarnowska