Skip to Main Content
  • Potrzebuję pomocy - Apel o wsparcie finansowe oraz rzeczowe

Breadcrumb

Wsparcie finansowe; Wyposażenie
Szpital Publiczny
Szpital w Proszowicach
Szanowni Państwo,
W związku z panującą w kraju sytuacją epidemiologiczną i przybywającymi z każdym dniem nowymi zachorowaniami na COVID-19, zwracamy się z ogromną prośbą o udzielenie wsparcia finansowego lub rzeczowego, na pomoc w zakresie profilaktyki, a także leczenia pacjentów wymagających świadczenia usług medycznych związanych z zapobieganiem oraz leczeniem zakażenia koronawirusem.
Jesteśmy jednym z nielicznych szpitali w małopolsce, który posiada Oddział Obserwacyjno– Zakaźny, dlatego pomagamy pacjentom nie tylko z powiatu proszowickiego, ale także z powiatów ościennych.
Nasza walka z epidemią koronawirusa, rozpoczęła się w dniu 11.03.2020 roku, kiedy to na Nasz Oddział trafił pierwszy pacjent
z podejrzeniem zakażenia COVID-19. Do dnia dzisiejszego hospitalizowaliśmy już 14 pacjentów podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Każdy pobyt pacjenta, choćby z podejrzeniem COVID-19, powoduje ogromne zużycie środków ochrony indywidualnej, środków dezynfekujących i czystości.
Od kilkudziesięciu lat w Polsce, nie występowały realne zagrożenia epidemiczne czego skutkiem jest niedofinansowanie Naszego Oddziału Obserwacyjno- Zakaźnego. Jednostka niedostosowana jest do obecnych wymogów sanitarno- epidemiologicznych, brakuje w niej sprzętu specjalistycznego takiego jak respiratory, kardiomonitory, ssaki, brak jest także stanowisk intensywnej terapii.
Nasz Personel, który codziennie staje na tzw. „pierwszej linii frontu”, tak jak każdy z nas czuje obawy przed zagrożeniem jakie niesie ze sobą zarażenie COVID-19, jednak każdego dnia walczy o Wasze życie i zdrowie, które jest najwyższą wartością.
Obecnie priorytetem Szpitala jest zabezpieczenie personelu medycznego, gdyż Szpital bez Niego nie będzie nic wart.
Będziemy bardzo wdzięczni za Państwa szlachetną pomoc i przekazanie dowolnej kwoty na konto bankowe Szpitala, a my przeznaczymy zebrane środki na niezbędne zakupy. Jest to wyjątkowy czas, dlatego prosimy Was o podjęcie wyjątkowych działań. Wszelka pomoc będzie dla pacjentów oraz personelu medycznego Naszego Szpitala bardzo cenna, za co z góry składamy serdeczne podziękowania.
Wpłaty prosimy kierować na konto bankowe, podane na stronie: https://www.facebook.com/2037711266501619/posts/2601175660155174/?d=n


Poniżej podajemy listę wyposażenia koniecznego w obecnej sytuacji, o którego przekazanie również serdecznie prosimy:
- maseczki z filtrem FFP2, FFP3 oraz N95, maseczki chirurgiczne,
- termometry bezdotykowe,
- przyłbice, gogle i kombinezony jednorazowe,
- fartuchy barierowe,
- ochraniacze na buty do kombinezonów, czepki chirurgiczne,
- środki dezynfekujące, środki czystości.
Wszelkie pytania w powyższych sprawach prosimy kierować na adres mailowy: sekretariat@spzoz.proszowice.pl lub telefonicznie: radca prawny Dora Kmita tel. 12-386-51-17.

Z poważaniem,
Łukasz Szafrański
Dyrektor SP ZOZ w Proszowicach
Proszowice
Miasto
ul. Kopernika 13, Proszowice