Skip to Main Content
  • Mogę pomóc - Pomoc w zakupach lub drobnych sprawunkach

Breadcrumb

Wolontariat
Organizacja non-profit
Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne IMPET
Podczas antywirusowej kwarantanny lepiej nie wychodzić z domu – dotyczy to zwłaszcza osób w podeszłym wieku. Czasami jednak nie da się uniknąć zakupów lub innych drobnych sprawunków. Swoją pomoc w tym zakresie oferują członkowie łęczyckiego stowarzyszenia IMPET.
– Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, nie ma precedensu, dlatego staramy się reagować na bieżąco – opowiada Marcin Tober, prezes IMPETu. – Jako organizacja społeczna czujemy się w obowiązku pomóc osobom najbardziej narażonym na niebezpieczeństwo, stąd nasze ogłoszenie.
Członkowie stowarzyszenia zapewniają, że z uśmiechem i – nomen omen – impetem zrobią dla osób starszych drobne zakupy czy pomogą w załatwieniu najpilniejszych spraw: wyślą listy na poczcie, odbiorą rzeczy z pralni czy opłacą rachunki. Wszystko po to, aby uniknąć ryzyka związanego z koronawirusem. Osoby potrzebujące pomocy, ich bliscy czy opiekunowie mogą zgłaszać się do organizatorów akcji, korzystając ze specjalnego numeru telefonu: 732 770 046, a także przez profil facebookowy organizacji (fb.com/StowarzyszenieImpetpl) bądź pod adresem mejlowym stowarzyszenie.impet@wp.pl.
Łęczyca
Miasto
ul. Kościelna 4, 99-100 Łęczyca