Skip to Main Content
  • Mogę pomóc - Przejściówki dla masek do filtrów medycznych

Breadcrumb

Wyposażenie
Organizacja non-profit
Maska dla Medyka
#MaskaDlaMedyka to inicjatywa pozwalająca przyspieszyć i skoordynować prace projektowe. Przygotowane przez nas i obecnie wdrażane do masowej produkcji rozwiązanie zapewnia ochronę personelu medycznego i pacjentów w oparciu o filtry P3R o wysokiej skuteczności filtracji (wydajność antywirusowa: 99.99%)
 
Nad czym pracujemy:
1. Maski ochronne całotwarzowe z filtrami P3R dla personelu medycznego.
2. Maski do wentylacji nieinwazyjnej P3R dla pacjentów poddawanych tlenoterapii NIPPV (Non-Invasive Positive Pressure Ventilation) – tlenoterapii nieinwazyjnej chorych na COVID-19, wykorzystując standardowe zawory ścienne z tlenem w szpitalach. Zawory Charlotta i Dave’a przystosowane są do rur ISO 22 mm.
 
Dlaczego to dobry pomysł?
a. Druk 3D jest szybki i tani. Zwiększa się ilość chętnych do druku, oferując swoje maszyny.
b. Maski Easybreath są dostępne w bardzo dużych ilościach, Decathlon przekazał już bezpłatnie 1300 masek na potrzeby pierwszej partii, dostępne zasoby to ok. 300.000 masek w Waszych domach (dane za Decathlon), a znajdująca się w Polsce (!) fabryka może produkować kolejne.
c. Maski pozwalają na łatwą dezynfekcję powierzchniową, daje to możliwość wielorazowego użycia masek.
d. Maski są pełnotwarzowe i szczelne, przy zastosowaniu filtrów ogranicza to ekspozycję na wirusa skuteczniej niż maseczki chirurgiczne czy przyłbice.
e. Zapewniają przy tym nieporównywalnie większą wygodę korzystania – szczególnie ważne dla przeciążonego personelu medycznego, oraz pozwala na korzystanie przez pacjentów bez dodatkowej izolacji,
f. Te rozwiązania mogą bardzo realnie uratować wiele żyć ludzkich, dostarczając szybko i sprawnie brakujący sprzęt do walki z zachorowaniami na COVID-19, na co w normalnej sytuacji szpitale nie mogą sobie pozwolić.
 
Gdzie jesteśmy:
1. Drukujemy prototypy, trwają testy, mamy sieć drukarzy 3D
2. Przygotowujemy masową produkcję i dystrybucję do szpitali. Na teraz mamy już zamówień na ponad 2.000 zestawów.
3. Mamy już ponad 2.000 zgłoszeń od szpitali i oddziałów szpitalno-ratunkowych
 
Państwo